Praėjusį rugsėjo savaitgalį visos Lietuvos miestuose ir kaimeliuose, aikštėse, kultūros centruose, laisvalaikio salėse, bendruomenėse, gimnazijose nuvilnijo etninė kultūros akcija „Visa Lietuva šoka“, kurią inicijavo Lietuvos nacionalinis kultūros centras.
Rugsėjo 14 d. Karmėlavos bendruomenėje Balio Buračo gimnazijos stadiono prieigose ši akcija vyko pirmąjį kartą. Susitikimas prasidėjo netradiciškai – Karmėlavos seniūnijos prieigose iškilmingai atidengtas ir pašventintas vietos kalvio Ričardo Grekavičiaus sukurtas 100-metį įprasminantis ženklas (projektą finansavo Kauno rajono savivaldybė). Tautos tradicijoms neabėjingi ir šventėje dalyvavę svečiai: Kauno rajono savivaldybės Tarybos narys Jonas Mačiulis, Karmėlavos seniūnė Violeta Armolaitienė, Karmėlavos šv. Onos parapijos kunigas–klebonas Virginijus Veprauskas bei kiti socialiniai partneriai. Renginyje dalyvavo Ramučių kultūros centro kolektyvai: Domeikavos laisvalaikio salės tautinių šokių grupė „Džiaukis“ (vadovė Rasa Banevičiūtė), Neveronių laisvalaikio salės folkloro ansamblis „Viešia“ (vadovė Jolanta Balnytė). Smagią nuotaiką kūrė tradicinė kapelija „Ratilai“ (vadovas Mantas Kauzonas) iš Vilniaus.
Akcijos pradžioje kiekvienas kolektyvas pašoko prisistatymo šokius ir taip supažindino karmėlaviškius, kokie gražūs ir smagūs yra parodomieji – koncertiniai šokiai. Vėliau į šokio sukūrį įsiliejo ir visi akcijos dalyviai – žiūrovai. Sustoję į ratą ir šokdami „Suktinį“ bei kitus tradicinius šokius karmėlaviškiai ir akcijos „Visa Lietuva šoka“ dalyviai patyrėme bendrystės, smagumo, gėrio ir laimės jausmus, kurie auga iš savų šaknų, kiekvienam suprantamos savos kultūros.














