+370 699 28414 ramuciukc@gmail.com hide hide hide

Voškonių

Voškonių laisvalaikio salė

Voškonių laisvalaikio salė

Taikos g. 3, Voškoniai, Kauno rajonas

Kultūrinių renginių organizatorė Danguolė Kasparienė

 

Kontaktai:

Tel. nr. +370 685 82 066

El. paštas: voskoniukultura@gmail.com

Darbo laikas

Ramučių kultūros centro Voškonių laisvalaikio salės darbo grafikas

Darbo laikas priklausomai nuo vykstančių renginių gali keistis.

Istorija

      Kultūra  nuo neatmenamų laikų buvo neatsiejama lietuvių tautos  laisvalaikio, saviraiškos, bendrystės dalis. Apie Voškoniuose bei  aplinkiniuose kaimuose vykusius kultūrinius renginius mums byloja dar  ikikarinės nepriklausomos Lietuvos spaudos puslapiai.   1934 m. ,,Lietuvos aidas‘‘ rašė apie Eigirgalos  pušynėlyje, esančiame šalia Voškonių kaimo, surengtą sporto ir dainų šventę, kurioje dalyvavo ne tik mokiniai, bet ir jų tėveliai, valsčiaus gyventojai. Čia skambėjo dainos,  buvo sportuojama ,mokiniai parodė inscenizuotą I. Krylovo pasakėčią ,,Muzikantai‘‘.  Ši miško aikštelė tapo tradicinė ,kur ir toliau vykdavo jaunimo pasilinksminimo ir  įvairių kultūrinių renginių, vieta. Kultūrinė veikla  tapo dar aktyvesnė, kai  Voškoniuose 1981 metais buvo atidaryti kultūros namai. Tai buvo vienintelis Domeikavos seniūnijoje kultūros puoselėjimui skirtas pastatas.  Būrėsi meno mylėtojų kolektyvai, švenčiamos tradicinės bei kalendorinės šventės.                                                                                                              Po 2014 m vykdytos reorganizacijos Voškonių  kultūros centras buvo perkvalifikuotas į Ramučių kultūros centro  Voškonių laisvalaikio salę. Šiuo metu kultūrinę veiklą organizuoja du kūrybiniai darbuotojai-kultūrinės veiklos organizatorė ir meno vadovė. Voškonių laisvalaikio salės kultūrinės veiklos ryški  teatrinio meno specializacija. Tradicinis ir tęstinis renginys- mėgėjų teatrų tarptautinis festivalis ,,Maskaradas” pritraukiantis teatralus iš užsienio ir žiūrovus iš Kauno regiono.. Voškonių laisvalaikio salės suaugusiųjų teatras ,,Siena” garsina šalį  už Lietuvos ribų.
    Tęsiami jau tradiciniais tapę  ir naujai užgimę Voškonių bendruomenės renginiai:  bendruomenės šventinis vakaras ,,Vėl ima suktis metų ratas.‘‘, vasaros šeimų piknikas, Pagyvenusių žmonių dienos paminėjimas, renginių ciklas ,,Susitikimai‘‘…kuriuose dalyvauja šalies nusipelnę ir žinomi žmonės, kalėdinės eglutės įžiebimo šventė ir kt. renginiai. Su soc. partneriais,  Eigirgalos vaikų  darželiu ir Voškonių vaikų dienos centru organizuojama Vaikų gynimo diena , vykdomos kūrybinės edukacijos. Kas mėnesį rengiamos   profesionalių menininkų bei tautodailės darbų parodos, organizuojami profesionalių atlikėjų bei mėgėjų meno kolektyvų koncertai.

      Kultūros medis ,mūsų protėvių  giliai pasodintas, dainomis apdainuotas, rateliais apvaikščiotas  šiandien ir toliau veši ir skleidžia meno vertybių šviesą. Didžiuojamės kultūriniu palikimu,  puoselėdami jį, tęsiame ir  kuriame naujas kultūros tradicijas, saugodami savitą Lietuvos kultūros veidą.

Kolektyvai

Repeticijų laikas

Vaikų teatras ,,Vitaminas T‘‘
Pirmadienis 15.00 – 16.00 val.
Trečiadienis 15.00 – 16.00 val.
Vadovė Stanislava Šumilaitė

Suaugusiųjų teatras ,,Siena‘‘
Pirmadienis 19.00 – 21.00 val.
Trečiadienis 19.00 – 21.00 val.
Vadovė Stanislava Šumilaitė

Klubinė veikla

Moterų klubas
Ketvirtadienis – 15.00 val.
Atsakinga Danguolė Kasparienė

Joga
Antradienis 18.00 – 19.30 val.
Ketvirtadienis 18.00 – 19.30 val.
Vadovė Inga Savickienė