2022-07-13

Rugpjūčio 17 d. 18:00
Domeikavos laisvalaikio salė, Bažnyčios g. 3, Domeikava, Kauno raj.

Nemokamai!!!

Kūryba: Alessandro Sciarroni su Gianmaria Borzillo ir Giovanfrancesco Giannini
Kūrybinis partneris: Giancarlo Stagni
Muzika: Aurora Bauzà ir Pere Jou (Telemann Rec.)
Stilistė: Ettore Lombardi
Techninis išpildymas: Valeria Foti
Kuravimas, konsultavimas, sklaida: Lisa Gilardino
Administravimas, vykdomoji gamyba: Chiara Fava
Komunikacija: Damien Modolo
Kūryba: corpoceleste_C.C.00#, MARCHE TEATRO Teatro di Rilevante Interesse Culturale
Koprodukcija: Santarcangelo Festival, B.Motion, Festival Danza Urbana
Trukmė: 20 min.

Aprašymas:

Elegantiškame dviejų vyrų šokio sūkuryje ištirpsta visi barjerai. Lieka tik ritmingi muzikos garsai, fizinė ištvermė ir judesių autentiškumas.

Performanse „Pasilik paskutinį šokį man“ itališko šokio „Polka Chinata“ žingsneliai nukelia į 1900-ųjų metų Boloniją. Šį autentišką, tačiau kurį laiką primirštą šokį pasirodymo kūrėjas A. Sciarroni atrado daugiau nei po šimto metų, kai Italijoje jį praktikavo vos penki žmonės. Kartu su šokio meistru Giancarlo Stagni ir ekspresyviais atlikėjais Gianmaria Borzillo ir Giovanfrancesco Giannini senovinė tradicija ant parketo atgimsta iš naujo. Istorinis šokis „Polka Chinata“ yra išskirtinis tuo, kad poroje jį atlieka tik vyrai. Šokio struktūra reikalauja fizinės ištvermės, nes naudojami beveik akrobatiniai judesiai: vienas kitą stipriai apkabinę šokėjai atlieka daugybę grakščių sukinių, o žingsneliams įgavus pagreitį, sukasi ratu pasilenkdami beveik iki pat žemės. A. Sciarroni atgaivintas ir šiuolaikinei publikai pristatomas šokis – lyg svaigi kelionė į praeitį ir susidūrimas su dabartimi, išlaikant pirmapradį unikalumą bei istorinę atmintį. Šiuo pasirodymu autorius siekia ne tik išlaikyti išskirtinę choreografinę kultūros paveldo tradiciją, bet ir toliau apie ją šviesti visuomenę.

Alessandro Sciarroni yra gerai žinomas italų choreografas, turintis ilgametę patirtį vizualiųjų menų srityje ir teatro tyrimuose. 2019 m. Venecijos bienalėje jis buvo apdovanotas „Auksiniu liūtu“ už viso gyvenimo nuopelnus šokio srityje. Savo kūryboje jis peržengia tradicinius lyties apibrėžimus, dažnai jungia šokio, cirko ir sporto elementus. Be kiekvieno kūrinio griežtumo, nuoseklumo ir aiškumo, jo kūryba bando fizinės ištvermės ir laiko ribas bei formuoja empatišką santykį tarp publikos ir atlikėjų. A. Sciarroni kuriami pasirodymai rodomi šiuolaikinio šokio ir teatro festivaliuose, muziejuose, meno galerijose ir netradicinėse erdvėse visame pasaulyje.

Šis pasirodymas – tai tarptautinio scenos menų festivalio „ConTempo“ dalis. Festivalį pristato „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“, festivalį finansuoja Lietuvos kultūros taryba, partneriai Prancūzų institutas ir Prancūzų institutas Lietuvoje. Rėmėjai: Nyderlandų scenos menų fondas, Ramon Llull institutas. Festivalis Kaune ir Kauno rajone vyks rugpjūčio 1–21 dienomis. Daugiau informacijos ir visa festivalio programa: www.contempofestival.lt