2023-07-11

„ConTempo“ festivalis pristato: „Dulkėti veidrodžiai“ | „No Shoes“ teatras (Lietuva)

 

Rugpjūčio 6 d. (sekmadienis), 14:00 val., Lapių laisvalaikio salė, A. Merkio g. 1, Lapės, Kauno r.

NEMOKAMAI

„Dulkėti veidrodžiai“ yra jauno dramaturgo Raimondo Klezio autobiografiniais faktais paremtas monospektaklis, pasakojantis jaunystės patirtis augant provincijoje, savo gyvenime pasiklydusių tėvų šeimoje, išgėrinėjančių draugų apsuptyje, kuomet nebuvo nei kuo užsiimti, nei kam pasiguosti. Pagrindinė spektaklio tema – nemeilė šeimoje, mokykloje, tarp draugų bei tos nemeilės poveikis jauniems žmonėms, pasireiškęs svaigalų vartojimu, nusikalstamomis veiklomis, dėl ko ne vienas baigė savo dienas įkalinimo įstaigose ar net pasitraukdamas iš gyvenimo. Spektaklis skirtas jaunimui nuo 14-os metų ir juos auginantiems vyresniesiems.

 

„No Shoes“ teatro įkūrėjai, projektų idėjų autoriai ir jų realizuotojai – šeimyninis meno pedagogų duetas Ieva Jackevičiūtė ir Raimondas Klezys. Teatras vykdo profesionalaus meno bei kultūros edukacijos projektus, skirtus kūdikiams, vaikams ir jaunimui, siekdamas didinti kultūros prieinamumą regionuose. Todėl tiek meno, tiek edukaciniai projektai kuriami išskirtinai taip, kad galėtų būti rodomi ne tik teatro scenoje, bet ir kitoje, teatrui nepritaikytoje erdvėje: klasėje, hole, kieme, bibliotekoje, parke ir kitur. Teatras prisistato šūkiu „kad būtų švariau viduje ir aplink“ ir kviečia užeiti batus palikus už durų. Skambant gyvai atliekamai muzikai teatro aktoriai ir edukatoriai kuria interaktyvų, daugiajutiminį judesio teatrą, kurio dėmesio centre visada yra žiūrovas, kviečiamas įsitraukti į kuriamą veiksmą. Savo kūryboje „No Shoes“ teatras naudoja daugiabalsę instrumentinę bei vokalinę muziką, įvairius šiuolaikinio šokio elementus, vaizdo projekcijas ir kitas tiesiogiai įtraukias priemones. 

 

Šis pasirodymas – tai tarptautinio scenos menų festivalio „ConTempo“ dalis. Festivalį finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Kauno miesto ir Kauno rajono savivaldybės, Ramono Llullo institutas. Festivalis Kaune ir Kauno rajone vyks liepos 29 – rugpjūčio 6 dienomis. Festivalio programa: www.contempofestival.lt

Režisierė

Ieva Jackevičiūtė

Dramaturgas ir aktorius

Raimondas Klezys

Prodiuseris

„No Shoes“ teatras

 

Trukmė

90 min.

 

Rekomenduojamas žiūrovų amžius

14+
Spektaklio kalba

Lietuvių

Video anonsas:

https://youtu.be/vEF0TIfWcy0

Prieinama žmonėms su judėjimo negalia. 

Neprieinama kurtiesiems.

 

* Renginyje bus fotografuojama, filmuojama, todėl informuojame, kad jūs galite būti matomas renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, ir šios nuotraukos ar vaizdo įrašai gali būti patalpinti viešai prieinamuose socialiniuose tinkluose ar media priemonėse.