2023-09-27

Kviečiame jaukiai praleisti rudenišką vakarą su filmu! Spalio 12 d. 18 val. Ramučių kultūros centro salėje įvyks sukrečiančio iki gelmių dokumentinio filmo „Daktarė Dalia Grinkevičiūtė“ pristatymas. Labai kviečiame visus bendruomenės senjorus, kurių mėnesį švenčiame spalį ir visus norinčius prisijungti prie dokumentinio filmo peržiūros.
Filmą Ramučių bendruomenei ir jos svečiams pristatys dokumentinio filmo režisierius, „Sidabrinės gervės“ laimėtojas Justinas Lingys ir Karmėlavos seniūnijoje gyvenantis visuomeninės organizacijos „Lapteviečiai” pirmininkas Jonas Markauskas. Pasimatome jau spalio 12!
⭐️Apie dokumentinį filmą „Daktarė Dalia Grinkevičiūtė“: Apie tremtinę Dalią Grinkevičiūtę gal ne visi žino, bet jei ne jos rašytas ir atsitiktinai rastas dienoraštis, apie tremtį daug ko ir dabar nežinotume. Jos gyvenimo istorija aprašyta ne vienoje knygoje. Dalia Grinkevičiūtė (1927-1987) gimė Lietuvoje, keturiolikos su šeima buvo ištremta į Sibirą, vėliau prie Laptevų jūros. Po tremties grįžo į Lietuvą, kur dirbo daktare. Dalia visą savo gyvenimą kovojo prieš sovietinės valdžios įsakymus ir niekada neatsisakė savo įsitikinimų, net kai buvo persekiojima sovietų saugumo. Filme kalbinami liudininkai, tie, kam teko su ja bendrauti, kurie jie ją vienaip ar kitaip pažinojo. Filmo trukmė – 1 val. 27 min.
⭐️Apie Justiną Lingį: lietuvių režisierius, šiuo metu dirba su įvairių kultūrinių projektų autoriais, rašo straipsnius į žurnalus ir laikraščius, organizuoja parodas. (kinosajunga.lt informacija)
⭐️Apie Joną Markauską: lietuvių inžinierius, visuomenės veikėjas, 1957 iš tremties grįžo į Lietuvą. 1975 baigęs Kauno politechnikos institutą (nuo 1990 Kauno technologijos universitetas) dirbo jame. Nuo 1992 Laptevų jūros tremtinių brolijos Lapteviečiai pirmininkas. (vle.lt informacija)

Šypsokitės! Renginio metu bus fotografuojama 🙂

dokumentinio filmo „Daktarė Dalia Grinkevičiūtė“ pristatymas