Šiais metais Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos šventė Karmėlavoje buvo itin išskirtinė. Po pandemijos trumpam sustojusį pasaulį bei susiskaldžiusią visuomenę Rusijos karas Ukrainoje tarsi privertė atsibusti ir atsisukti į tikrąsias vertybes. Pagaliau mes vėl tapome vieningi, kaip ir prieš 32 metus. Džiugu, kad šios nuotaikos puikiai atsispindėjo šių metų taip gausiai susirinkusių žmonių veiduose. Karmėlavos bendruomenei Kovo 11-oji diena pernai metais buvo pažymėta dar vienu skaudžiu įvykiu anapalin iškeliavo Kauno r. Tarybos narys, ilgametis Karmėlavos girininkas ir bendruomenės narys Jonas Mačiulis. Būtent minint mirimo metinių progą už šio šviesaus žmogaus aktyvią visuomeninę veiklą bei Karmėlavos parko atsiradimo inicijavimą renginio metu buvo iškilmingai atidengtas atminimo akmuo.
Šventės didingumą padėjo sukurti Vytauto Didžiojo šaulių 2-osios rinktinės narių garbės sargyba bei įspūdingi salvių dedikaciniai šūviai už Lietuvos ir Ukrainos laisvę.
Pačias gražiausias dainas Lietuvai dovanojo liaudies instrumentų ansamblis “Ainiai”. O mažieji buvo kviečiami sudalyvauti inkilėlių dekoravimo edukacijoje. Numargintus inkilėlius renginio pabaigoje vaikai perdavė į socialinių partnerių rankas, kad toliau būtų tęsiama graži a. A. Jono Mačiulio tradicija.
Tegyvuoja laisvė.















