2019-01-11

Sausio 6–ąją, Trijų karalių dieną, Širvintų kultūros centras sukvietė geriausius šalies menininkus į 2018 m. respublikinės konkursinės liaudies meno parodos „Aukso vainikas“ konkurso baigiamąjį renginį. 
Konkurse „Aukso vainikas“ yra palaikomos ir populiarinamos tos kūrybos kryptys, kurių šaknys remiasi Lietuvos etninėmis tradicijomis. Tokie kūriniai – tai mūsų šalies aukso fondas, užtikrinantis tolesnį liaudies meno gyvybingumą ir tąsą. Nominuojama už geriausius paskutiniųjų penkerių metų laikotarpiu sukurtus vaizduojamojo ir taikomojo meno darbus. 
Šiais metais šioje konkursinėje parodoje dalyvavo ir pasipuošti garbingiausiu Lietuvos tautodailės apdovanojimu – aukso vainiku – siekė 27 kūrėjai iš visos Lietuvos , kurie pristatė savo darbus tapybos, karpinių, skulptūros, puodininkystės,keramikos, medžio drožinių, kalviškos kryždirbystės, tekstilės, kryždirbystės srityse.
Žinomų šalies menininkų komisija paskelbė konkurso laureatus ir prizininkus. Džiaugiamės ir didžiuojamės, kad Kauno rajone netrūksta talentingų meistrų , metai po metų pristatančių įspūdingas savo kūrinių kolekcijas, buvo įvertinti :
Antroji vieta, už vaizdinės liaudies dailės kūrinius (medžio skulptūrą) buvo skirta Eugenijui Baniui iš Karmėlavos;
Antroji vieta taikomosios dailės srityje (kalvystė: metaliniai kryžiai) atiteko Ričardui Grekavičiui iš Karmėlavos. 
Nuoširdžiai dėkojame visiems menininkams, kūrėjams už jų dalyvavimą šioje konkursinėje parodoje, kurie savo darbais atkreipia dėmesį į tikrąsias liaudies meno vertybes bei mūsų etninių tradicijų unikalumą ir garsina Kauno rajoną.

Ramučių kultūros centro etnografė Jolanta Balnytė